Uitwisseling twee

13-03-2019 | 2018 - 2019

In de laatste uurtjes van onze vrije tijd afgelopen zaterdag heeft onze lieve docent biologie vriendjes gemaakt met een docent van de basisschool in St. George, Bermuda. De docenten van die school en hun vrienden kwamen ons een bezoekje brengen op ons schip. Wij kregen van een van de bezoekers een fantastisch minisaxofoonconcert. Daarna nodigden ze ons uit om een presentatie te geven op hun school. Wij hebben natuurlijk ‘Yes!’ gezegd. Een paar dagen daarna werden onze witte School at Sea-polootjes weer uit de kast gehaald en waren wij op weg naar de school. Na een wandeling van vijf minuten kwamen wij aan bij de school. Wij werden begeleid naar de gymzaal en er werden stoelen voor ons neergezet. Toen alle kinderen van de school binnen kwamen gewandeld in de gymzaal en waren gaan zitten, verbaasde ik mij. Alle kinderen zeiden in koor: ‘Good morning Mrs. Smith, parents, friends and visitors!’ De kinderen waren goed opgevoed. En toen ze weg gingen om te lunchen moesten ze eerst even bidden en dan mochten ze pas weggaan. Je merkt goed dat de docenten in het Engelse/Bermudaanse schoolsysteem nog écht de baas zijn… Een paar SaS’ers hadden een presentatie voorbereid, maar toen deed de PowerPointpresentatie het niet. Ondanks dat waren de kinderen één en al oor voor de presentatie en keken ze allemaal met open mond naar de presentatrices. Wat ik niet wist was dat er iemand ontbrak van onze groep. Hij kwam later de gymzaal binnen en zag er moe uit. De held was helemaal teruggerend naar het schip om een back-up van de presentatie te halen! De kinderen waren toen nog blijer dan dat ze al waren, want er waren nu wel foto’s en filmpjes. Toen de presentatie was afgelopen mochten de ‘sixth-graders’ vragen stellen over onze reis. De meeste gingen over de gevaren op zee en of er al iemand overboord was gevallen. Toen alle kinderen gingen lunchen waren wij klaar. We hebben nog met een paar kinderen gepraat en een paar meisjes gaven de presentatrices zelfs een cadeautje!

Willem