Gewoon op weg

03-12-2025 | 2025 - 2026

Vandaag zijn we al een bijna een week op zee, onderweg naar Dominica. Het voelt veel korter. We varen een beetje ruime wind/voor de wind, afhankelijk van hoe goed we sturen. 

Vandaag had ik een wachtdag. Tijdens de wacht gingen we gijpen. Dat is een manoeuvre waarbij je het schip draait, en je van ruime wind eerst voor de wind gaat varen en dan doordraait naar ruime wind vanaf de andere kant. Daarbij moeten alle zeilen naar de andere kant en omdat we veel zeilen hadden staan, was dat een flinke klus. We gingen van een koers van 310 naar een koers 240 en de gijpmanouvre ging goed. Het was verder een gezellige en nuttige wacht, waarbij we ook knopen geoefend hebben, zoals de achtknoop, platte knoop, achtknoop, paalsteek, schootsteek en de mastworp. Ook heb ik uitleg gekregen over de machinekamer.

Na de wacht ben ik twee uurtjes bezig geweest met school. Voor school ging ik lezen voor de lijst en na school ben ik gaan lezen in “Kruistocht in Spijkerbroek” (een echte klassieker, red.). Ik vind het een erg leuk boek.

In de avond was er een wachtwissel, dus we hadden vandaag maar een wacht. Toch vond ik het vandaag een leuke en gezellige dag.

Femke