De Azoren

17-03-2016 | 2015 - 2016

Onderhand zijn we al bijna een week op de Azoren: de laatste geplande bestemming van School at Sea (snik, snik). En behalve dat het de laatste bestemming is, is deze eilandengroep nog op een andere manier heel bijzonder voor onze groep. Het is namelijk het thuis van Bart en Júlia.

De aankomst hier was daarom al een soort voorproefje voor de aankomst in IJmuiden. We krijgen een hele speciale behandeling op Faial. Zo hebben we maandag een meet and greet gehad met de burgemeester van Horta en worden we tijdens ons verblijf hier vaak gefilmd door de nationale televisie.

Ook is het heel bijzonder en leuk om het thuis van Bart en Júlia te kunnen leren kennen. Dat is namelijk toch wel heel anders dan ons vertrouwde Nederland. Het leven op een eiland is heel geïsoleerd. Je leeftijdsgenoten beperkten zich namelijk tot de 100 à 200 mensen van school. Wel is de sfeer op dit eiland heerlijk vriendelijk en lieflijk. Ik denk dat een reünie met de hele groep hier een heel goed idee is!

SOPHIE